Europa League Scores & Results

Fixtures & Results ^

Select Tournament:
International: Europa League Qualification
Standings
Rnd Date Home Team Away Team
1 7th Jul 20:00 Shamrock Rovers  -  FC Progres Niedercorn
1 9th Jul 15:00 Kairat Almaty  -  Red Star Beograd
1 9th Jul 16:00 Mladost Podgorica  -  FK Neftchi
1 9th Jul 16:00 Dacia Chisinau  -  Renova
1 9th Jul 16:30 Sutjeska  -  Debrecen
1 9th Jul 17:00 Torpedo Zhodino  -  Kukesi
1 9th Jul 17:00 Ulisses  -  Birkirkara
1 9th Jul 17:00 F91 Dudelange  -  UCD
1 9th Jul 17:00 FK Qabala  -  Dinamo Tbilisi
1 9th Jul 17:00 Nomme JK Kalju  -  Aktobe
1 9th Jul 17:00 Omonia Nicosia  -  Dinamo Batumi
1 9th Jul 17:00 Inter Baku  -  Laci
1 9th Jul 17:00 Elfsborg  -  FC Lahti
1 9th Jul 17:00 FC Tskhinvali  -  Botosani
1 9th Jul 17:00 FK Spartaks  -  Buducnost Podgorica
1 9th Jul 17:30 Shakhtyor Soligorsk  -  Glenavon
1 9th Jul 18:00 Rosenborg  -  Vikingur
1 9th Jul 18:00 Beroe  -  Atlantas Klaipeda
1 9th Jul 18:00 Odd Ballklubb  -  FC Sheriff
1 9th Jul 18:00 Beitar Jerusalem  -  Ordabasy Shymkent
1 9th Jul 18:00 Hajduk Split  -  JK Sillamae Kalev
1 9th Jul 18:00 Apollon Limassol  -  Saxan Ceadir-Lunga
1 9th Jul 18:00 AIK  -  VPS
1 9th Jul 18:00 Slovan Bratislava  -  College Europa FC
1 9th Jul 18:05 Randers FC  -  Sant Julia
1 9th Jul 18:30 Lusitanos  -  West Ham United
1 9th Jul 18:30 Zrinjski Mostar  -  Shirak
1 9th Jul 18:30 Zilina  -  Glentoran
1 9th Jul 18:45 HB Torshavn  -  Traku FK
1 9th Jul 18:45 Litex Lovech  -  FK Jelgava
1 9th Jul 18:45 FC Vaduz  -  La Fiorita Montegiardino
1 9th Jul 19:00 NSI Runavik  -  Linfield
1 9th Jul 19:00 Partizani  -  Stroemsgodset
1 9th Jul 19:00 Slask Wroclaw  -  NK Celje
1 9th Jul 19:00 Bala Town  -  FC Differdange 03
1 9th Jul 19:00 Rabotnicki  -  Flora Tallinn
1 9th Jul 19:00 NK Lokomotiva  -  Airbus UK Broughton
1 9th Jul 19:05 Spartak Trnava  -  Olimpik Sarajevo
1 9th Jul 19:30 Vojvodina  -  MTK Budapest
1 9th Jul 19:30 Juvenes/Dogana  -  Broendby IF
1 9th Jul 19:30 Koper  -  Vikingur Reykjavik
1 9th Jul 19:30 Ferencvaros  -  Go Ahead Eagles
1 9th Jul 19:30 Jagiellonia Bialystok  -  Kruoja Pakruojis
1 9th Jul 19:30 Cukaricki  -  Domzale
1 9th Jul 19:45 Valletta  -  Newtown
1 9th Jul 19:45 Aberdeen  -  Shkendija 79
1 9th Jul 19:45 St.Johnstone  -  Alashkert FC
1 9th Jul 19:45 St. Patrick's Athletic  -  FC Skonto Riga
1 9th Jul 20:15 KR Reykjavik  -  Cork City
1 9th Jul 20:15 Zeljeznicar  -  Balzan FC
1 9th Jul 20:15 FH Hafnarfjordur  -  Seinaejoen JK
2 16th Jul 18:00 Hapoel Beer Sheva  -  Thun
2 16th Jul 18:00 Cherno More Varna  -  Dinamo Minsk
2 16th Jul 19:00 FC Koebenhavn  -  Newtown/Valletta
2 16th Jul 19:45 Inverness CT  -  Astra Giurgiu
2 16th Jul 20:00 Cork City/KR Reykjavik  -  Vikingur/Rosenborg
2 16th Jul 20:00 Airbus UK Broughton/NK Lokomotiva  -  PAOK Thessaloniki FC
2 16th Jul 20:00 Red Star Beograd/Kairat Almaty  -  Alashkert FC/St.Johnstone
2 16th Jul 20:00 VPS/AIK  -  Shirak/Zrinjski Mostar
2 16th Jul 20:00 MTK Budapest/Vojvodina  -  FC Spartaks/Buducnost Podgorica
2 16th Jul 20:00 Legia Warszawa  -  Botosani/FC Tskhinvali
2 16th Jul 20:00 Go Ahead Eagles/Ferencvaros  -  Balzan FC/Zeljeznicar
2 16th Jul 20:00 La Fiorita Montegiardino/FC Vaduz  -  Aktobe/Nomme Kalju
2 16th Jul 20:00 Mlada Boleslav  -  Partizani/Strømsgodset
2 16th Jul 20:00 FK Jelgava/Litex Lovech  -  Flora Tallinn/Rabotnicki
2 16th Jul 20:00 Kukesi/Torpedo Zhodino  -  Mladost Podgorica/FK Neftchi
2 16th Jul 20:00 Atlantas Klaipeda/Beroe  -  Brøndby IF/Juvenes/Dogan
2 16th Jul 20:00 FC Progres Niedercorn/Shamrock Rovers  -  FC Sheriff/Odd Ballklubb
2 16th Jul 20:00 Domzale/Cukaricki  -  Dinamo Tbilisi/FK Qabala
2 16th Jul 20:00 Trabzonspor  -  FC Differdange 03/Bala Town
2 16th Jul 20:00 FC Skonto Riga/St. Patrick's Athletic  -  Debrecen/Sutjeska
2 16th Jul 20:00 Sant Julia/Randers FC  -  FC Lahti/Elfsborg
2 16th Jul 20:00 Sporting Charleroi  -  Ordabasy Shymkent/Beitar Jerusalem
2 16th Jul 20:00 NK Celje/Slask Wroclaw  -  IFK Gothenburg
2 16th Jul 20:00 Saxan Ceadir-Lunga/Apollon Limassol  -  Traku FK/HB Torshavn
2 16th Jul 20:00 Renova/Dacia Chisinau  -  Glentoran/Zilina
2 16th Jul 20:00 Seinajoen JK/FH Hafnarfjordur  -  Laci/Inter Baku
2 16th Jul 20:00 Vikingur Reykjavik/Koper  -  JK Sillamae Kalev/Hajduk Split
2 16th Jul 20:00 Olimpik Sarajevo/Spartak Trnava  -  NSI Runavik/Linfield
2 16th Jul 20:00 F.C. Lusitanos/West Ham  -  Birkirkara/Ulisses
2 16th Jul 20:00 College Europa FC/Slovan Bratislava  -  UC Dublin FC/F91 Dudelange
2 16th Jul 20:00 Kruoja Pakruojis/Jagiellonia Bialystok  -  Dinamo Batumi/Omonia Nicosia
2 16th Jul 20:00 Glenavon/Shakhtyor Soligorsk  -  Wolfsberger AC
2 16th Jul 20:00 Rijeka  -  Shkendija 79/Aberdeen
2 23rd Jul 20:00 IFK Gothenburg  -  NK Celje/Slask Wroclaw
2 23rd Jul 20:00 Traku FK/HB Torshavn  -  Saxan Ceadir-Lunga/Apollon Limassol
2 23rd Jul 20:00 Vikingur/Rosenborg  -  Cork City/KR Reykjavik
2 23rd Jul 20:00 PAOK Thessaloniki FC  -  Airbus UK Broughton/NK Lokomotiva
2 23rd Jul 20:00 Alashkert FC/St.Johnstone  -  Red Star Beograd/Kairat Almaty
2 23rd Jul 20:00 Shirak/Zrinjski Mostar  -  VPS/AIK
2 23rd Jul 20:00 Balzan FC/Zeljeznicar  -  Go Ahead Eagles/Ferencvaros
2 23rd Jul 20:00 Botosani/FC Tskhinvali  -  Legia Warszawa
2 23rd Jul 20:00 Brøndby IF/Juvenes/Dogan  -  Atlantas Klaipeda/Beroe
2 23rd Jul 20:00 Partizani/Strømsgodset  -  Mlada Boleslav
2 23rd Jul 20:00 Thun  -  Hapoel Beer Sheva
2 23rd Jul 20:00 Flora Tallinn/Rabotnicki  -  FK Jelgava/Litex Lovech
2 23rd Jul 20:00 Mladost Podgorica/FK Neftchi  -  Kukesi/Torpedo Zhodino
2 23rd Jul 20:00 FC Spartaks/Buducnost Podgorica  -  MTK Budapest/Vojvodina
2 23rd Jul 20:00 FC Sheriff/Odd Ballklubb  -  FC Progres Niedercorn/Shamrock Rovers
2 23rd Jul 20:00 Aktobe/Nomme Kalju  -  La Fiorita Montegiardino/FC Vaduz
2 23rd Jul 20:00 JK Sillamae Kalev/Hajduk Split  -  Vikingur Reykjavik/Koper
2 23rd Jul 20:00 Newtown/Valletta  -  FC Koebenhavn
2 23rd Jul 20:00 Astra Giurgiu  -  Inverness CT
2 23rd Jul 20:00 FC Differdange 03/Bala Town  -  Trabzonspor
2 23rd Jul 20:00 Debrecen/Sutjeska  -  FC Skonto Riga/St. Patrick's Athletic
2 23rd Jul 20:00 Birkirkara/Ulisses  -  F.C. Lusitanos/West Ham
2 23rd Jul 20:00 Ordabasy Shymkent/Beitar Jerusalem  -  Sporting Charleroi
2 23rd Jul 20:00 NSI Runavik/Linfield  -  Olimpik Sarajevo/Spartak Trnava
2 23rd Jul 20:00 UC Dublin FC/F91 Dudelange  -  College Europa FC/Slovan Bratislava
2 23rd Jul 20:00 Dinamo Minsk  -  Cherno More Varna
2 23rd Jul 20:00 Glentoran/Zilina  -  Renova/Dacia Chisinau
2 23rd Jul 20:00 Laci/Inter Baku  -  Seinajoen JK/FH Hafnarfjordur
2 23rd Jul 20:00 Dinamo Tbilisi/FK Qabala  -  Domzale/Cukaricki
2 23rd Jul 20:00 FC Lahti/Elfsborg  -  Sant Julia/Randers FC
2 23rd Jul 20:00 Dinamo Batumi/Omonia Nicosia  -  Kruoja Pakruojis/Jagiellonia Bialystok
2 23rd Jul 20:00 Wolfsberger AC  -  Glenavon/Shakhtyor Soligorsk
2 23rd Jul 20:00 Shkendija 79/Aberdeen  -  Rijeka
Find us on Google+

Switch to our mobile site